Neymar byl vyloučen, ale Mbappe zajistil PSG výhru 2:1

Neymar byl vyloučen při výhře Paris Saint-Germain nad Štrasburkem za skok ve druhém poločase v pokutovém území ve středu ve svém prvním zápase od mistrovství světa. Mezitím Marquinhos otevřel skóre v PSG dres pro hosty v zápase Ligue 1, než si ve druhém poločase vstřelil vlastní gól. Neymar inkasoval svou první žlutou kartu v 61. minutě za to, že chytil rukou štrasburského záložníka Adriena Thomassona do obličeje, a poté druhou napomenutí o minutu později za skok do vody. Rozhodčí neváhal máchnout druhou žlutou, když Neymar v 62. minutě při nulovém kontaktu padl do kabiny.

Mbappe se vzpamatoval ze zármutku z prohry ve finále mistrovství světa s Argentinou, přestože vstřelil pro Francii hattrick a zajistil všechny tři body pro francouzské mistry. Byla to Neymarova pátá červená karta od příchodu do PSG za světový rekordní poplatek 222 milionů eur (236 milionů dolarů) v roce 2017 a bude suspendován pro nedělní zápas na druhém místě Lens. Útočník se dostal přímo do tváře rozhodčího Clementa Turpina, aby argumentoval, ale marně. Žádný jiný hráč nebyl ve francouzské lize od sezony 2017-2018 vyloučen častěji.

Výsledkem však je, že PSG zůstává na špici tabulky a rozšiřuje svůj náskok před druhým Lensem na osm bodů, zatímco Štrasburk je v bezpečí o tři body. Mbappe byl neustálou hrozbou ve svém fotbalové dresy pro PSG, ale ve dvou jasných šancích nedokázal najít cíl. V šesté minutě nadstavby ale našel síť a zajistil PSG výhru 2:1. Deset dní poté, co se rozplynuly jeho naděje stát se dvojnásobným vítězem Světového poháru, byl 24letý hráč znovu v cíli. Byl to jeho 28. gól v sezoně.