Real Madrid potřebuje penaltový rozstřel, aby se dostal do finále španělského Superpoháru

Trvalo to penaltový rozstřel, ale Real Madrid nakonec dokázal překonat Valencii a dostat se do dalšího finále španělského Superpoháru. Penalta Karima Benzemy posunula mistra Evropy a La Ligy do vedení, ale Samuel Lino po poločase vyrovnal a v Rijádu zvýšil na 1:1. Přestřelku se pokusil ukončit kapitán Valencie Jose Gaya, ale brankář Thibaut Courtois ho zastavil v Real Madrid dres. Real byl v přestřelce perfektní. Nyní se zúčastnili dvou rozstřelů (tento proti Valencii a finále v roce 2021 proti Atléticu Madrid), aniž by minuli jediný ze svých pokusů na branku.

Los Blancos se po dost nedbalém začátku utkání podařilo dostat do vedení, když vyhrál Karim Benzema a vstřelil penaltu. Ale Valencia začala střílet do druhého poločasu a Real Madrid se snažil žít s Los Che. Samuel Lino je v fotbalové dresy vyrovnal do 30 sekund po zahájení druhého poločasu. Madrid vyhrál rozstřel 4-3 a skóroval všechny své kopy, zatímco Eray Comert minul jeho a Thibaut Courtois zachránil Jose Gaya. Toto byl první zápas mezi Realem Madrid a Valencií v sezóně, ale hned za rohem je odveta.

Madrid v rozmezí šesti minut přišel o dva obránce: Militaa, který se po obdržení míče oklepal, a Lucase Vázqueze, který si vymkl kotník. Karim Benzema se mezitím stal prvním mužem, který skóroval v pěti po sobě jdoucích zápasech Supercopa od Lionela Messiho v roce 2012, kdy skóroval z místa a zajistil Real Madrid vedení. Zápas se ukázal být mnohem těžší zkouškou, než by Real Madrid očekával, přestože byl v prvním poločase pravděpodobně lepší z obou stran a zasloužil si svůj náskok. Real Madrid se v neděli utká ve finále s Realem Betis nebo Barcelonou poté, co se tyto dva týmy střetnou ve čtvrtek večer v semifinále.