Arsenal zůstal v čele Premier League po výhře 2:1 nad Aston Villou

Arsenal zůstal na špici Premier League, když góly Gabriela Jesuse a Gabriela Martinelliho zajistily ve středu výhru 2:1 nad Aston Villou v Emirates. Mikel Arteta udělal jednu změnu na straně, která přišla zezadu, aby porazil své soupeře, když Sambi Lokonga nastoupil za Mohameda Elnenyho. V obraně Vily zavládla panika pokaždé, když se Arsenal v prvním poločase prosadil, přičemž Jesus, Gabriel Magalhaes, Martin Odegaard a Bukayo Saka propásli příležitosti ve svých Arsenal dres. Jesusův třetí gól v sezóně byl skrovnou odměnou za dominanci Arsenalu v prvním poločase s brazilským útočníkem, který s malým úsilím překonal brankáře Villy.

Když se Douglas Luiz chvíli poté, co nastoupil jako náhradník, náležitě rozmáchl v jednom ze svých rohových kopů, mohlo by 58 000 párů očí valit v sloup. Jejich fotbalové dresy jsou působivá. Ale Villa, která se potýkala s legendou Premier League Stevenem Gerrardem, se po poločase zlepšila a přímo z brazilského rohu našla vyrovnání. Martinelli ale téměř okamžitě obnovil výhodu Arsenalu, když pálil na zadní tyč z vynikajícího centru Bukayo Saka. Byl to však zápas, který byl o něco méně pohodlný, než mohl být, a tým Mikela Artety přežil pozdní boj proti týmu Villa, který byl žalostně mimo formu. Po celou dobu utkání měli obavy i fanoušci v Arsenal dres.

Tým Artety měl držení míče 66,1 % a měl 14 střel na dva ve skvělém podání. Arsenal pojede na Old Trafford, aby se v neděli Super Sunday utkal s Manchesterem United, kde se bude snažit tento působivý start hrdě podpořit ve svých fotbalové dresy prohlášením o výsledku proti rivalovi z „velké šestky“. Pro Artetu může být jeho další výzvou, jak rotovat svůj tým s klubovou kampaní Evropské ligy, která má začít příští týden v FC Curych. Manažer mezitím přiznal, že byl se startem svého týmu do sezóny ‚opravdu spokojený‘, i když trval na tom, že se odmítá nechat unést 100% rekordem Arsenalu.