Robert Lewandowski se ke svým 34. narozeninám dvakrát trefil a připsal si asistenci

Robert Lewandowski skóroval dvakrát a při svých 34. narozeninách si připsal asistenci, když Barcelona v neděli vyhrála na hřišti Realu Sociedad 4:1. Lewandowski, který letos v létě podepsal Bayern Mnichov, vstřelil svůj první gól Barcy v úvodní minutě zápasu, jen o pět minut později vyrovnal Alexander Isak. Na hřišti hrdě vystavoval své fotbalové dresy. Barcelona měla těžký začátek sezóny, zatáhla za všechny své páky a stále potřebuje najít pár hráčů na sekeru, aby mohla zaregistrovat středního obránce Joulese Koundého. První vítězství Barcy v sezóně následovalo po neuspokojivé bezbrankové remíze doma s Rayo Vallecano o úvodním víkendu.

Skóre otevřel hned v první minutě Lewandowski, který se trefil po skvělé přihrávce Alejandra Baldeho v pokutovém území. Vedení vydrželo sotva čtyři minuty, protože Frenkie de Jong udělal chybu a umožnil Real Sociedad zpět do hry. Nízký drive Ousmane Dembeleho však zvýšil na 2:1, Lewandowski se trefil stranou a Ansu Fati v klidu přidal čtvrtý s Barcelona dres s číslem 10. Byl to záblesk měnící se doby v Barceloně a byl to první ligový zápas od prosince 2020, ve kterém nenastoupil žádný z kapitánů klubu – Busquets, Alba, Gerard Pique a Sergi Roberto.

Se směsí zkušeností získaných mimo klub – Lewandowski a Christensen – a celou řadou absolventů akademie – Pedri, Gavi, Ansu Fati a Alejandro Balde – má Xaviho tým obrovský potenciál. Každý hráč v Barcelona dres ukázal své odhodlání vyhrát. Pro Barçu je již jasné, že Lewy bude tou chybějící klinickou složkou v poslední třetině a pomůže jí vzkřísit konkurenční šance ve španělské nejvyšší soutěži. Během osmiletého působení v Bayernu Mnichov nastřílel 344 gólů, než v červenci odešel za 45 milionů eur. Ale i když Lewandowski dává góly v novém fotbalové dresy, ten speciální vypadá jako Fati.