První gól Pabla Sarabia zajistil Španělsku jejich první vítězství v Lize národů UEFA

První gól Pabla Sarabia zajistil Španělsku jejich první vítězství v jejich kampani v Lize národů UEFA. Po dalším špatném výkonu v neděli proti České republice potřebovalo Španělsko vyhrát a bezcílní Švýcaři (tři zápasy, tři porážky) byli dokonalou opozicí. La Roja získala se svými fotbalové dresy komplety dobrou cenu. Začali dobře, intenzivně tlačili poté, co Luis Enrique tvrdě kritizoval jejich tisk při jejich posledním výjezdu proti České republice. Loňští finalisté dominovali zápasu od začátku, ale dokázali skórovat pouze jednou, když Sarabia udeřila zblízka ve 12. minutě po nízkém centru Marcose Llorenteho.

Bylo to první setkání týmů od té doby, co Španělsko loni ve čtvrtfinále mistrovství Evropy porazilo Švýcary na penalty. Sarabia posunula centr Marcose Llorenteho do branky, která mohla stát po kontrole ofsajdu video asistentem rozhodčího. To, že gól Sarabie v fotbalové dresy komplety přišel v tomto scénáři, mluvil o povaze držení míče Španělska po 90 minutách, přičemž Švýcarsko vypálilo právě tolik střel s 34 procenty míče ve srovnání s 66 procenty La Roja. Švýcarsko se po přestávce zlepšilo a Xherdan Shaqiri střílel přímo na Unaie Simóna, ale Španělsko zůstalo na převaze, i když Yanna Sommera pořádně nezkoušelo.

Nakonec na tom nezáleželo, protože Španělsko drželo vítězství 1:0 a přežilo chvíli paniky, když Embolo vystřelil vedle poté, co byl Unai Simon chycen v zemi nikoho. Příznivci v Španělsko dres znervózněli. Enrique intenzivně rotoval, efektivně využíval svou lavičku a dovedl svůj tým k úctyhodným pěti bodům ze tří zápasů. Španělsko hostí Čechy v Malaze a Švýcarsko v neděli v Ženevě pobaví Portugalsko. Hráči v Španělsko dres musí dát ze sebe všechno, aby vyhráli. Španělsko má pět bodů ze tří zápasů ve skupině A2. Vítězové skupin postoupí do Final Four, zatímco týmy na posledním místě sestoupí.