Pozdní penalta Harryho Kanea zajistila Anglii remízu Ligy národů v Německu

Pozdní penalta Harryho Kanea zajistila Anglii remízu Ligy národů v Německu, když se stal teprve druhým mužem, který vstřelil 50 gólů za Three Lions. S velkým rozdílem střely Jonase Hofmanna z 50. minuty odpověděl Kane s klidem a poslal zkušeného brankáře Manuela Neuera z místa na špatnou cestu, když zbývaly pouhé dvě minuty. Grealish v Anglie dres výrazně ovlivnil svůj úvod v 72. minutě a přinesl energii a řez zleva. Anglie, vicemistryně loňského léta na Euru 2020 a semifinalisté mistrovství světa 2018, mají nyní jeden bod ze dvou úvodních zápasů Ligy národů poté, co v sobotu prohráli 1:0 v Maďarsku.

Poté, co v sobotu utrpěla Anglie první porážku od Maďarska po 60 letech v jejich úvodním utkání Ligy A, skupiny III, postavila Anglie do hlučné Allianz Areny zkušenou sestavu, ale po většinu střetnutí byla druhá nejlepší. Gól na začátku druhého poločasu byl propadák, ale Southgate jej změnil z lavičky a Anglie skončila jako silnější strana, odměněna gólem Harryho Kanea. Nadšení byli i fanoušci v fotbalové dresy komplety. Byl to gól, který posunul Kanea na druhé místo v hodnocení všech dob a posunul se před Sira Bobbyho Charltona a zůstal jen tři za Waynem Rooneym. Do listopadového zahájení mistrovství světa v Kataru zbývají ještě čtyři zápasy a Kane bude mít jistě šanci překonat Rooneyho rekord a stát se nejlepším střelcem Anglie.

Stal se příběhem o houževnatosti Anglie, jejím odmítnutí vadnout tváří v tvář kontrolovanému výkonu národa, který Southgate spolu s Brazílií považuje za „etalon“ ve světovém fotbale. Hráči v Anglie dres by měli být pochváleni za jejich ducha. Southgate byl potěšen i tím, jak jeho hráči „nasazovali svá těla jeden pro druhého“. Jak později řekl Kane, mistrovství světa tu bude, než se nadějeme, a tento tým musí být připraven s fotbalové dresy komplety. Anglie je na dně, ale může skončit měsíc nahoře, pokud vyhraje nadcházející domácí zápasy proti Itálii a Maďarsku.