Lionel Messi vstřelil všech pět gólů Argentiny proti Estonsku

Lionel Messi vstřelil všech pět gólů Argentiny, když pokračovala ve své skvělé formě, když porazila Estonsko v přátelském utkání ve španělské Pamploně. Messi, který jako obvykle měl na sobě Argentina dres s číslem 10, otevřel skóre v osmé minutě z místa, než přidal další dva na obou stranách přestávky, aby dokončil svůj hattrick. Byl to Messiho osmý mezinárodní hattrick pro Argentinu, ale pro tvůrce hry se to mělo zlepšit. Messi tam ale neskončil. A jásání fanoušků v fotbalové dresy komplety neustávalo. Zbývalo 20 minut a vstřelil svůj čtvrtý gól a za bizarních okolností zvýšil na 4:0.

Messi ještě nikdy neskóroval pětkrát za Argentinu na seniorské úrovni. S Barcelonou vstřelil pět gólů při výhře 7:1 nad Bayerem Leverkusen v osmifinále Ligy mistrů 2011-12. Sedminásobný vítěz Zlatého míče se stal prvním hráčem Argentiny, který vstřelil pět gólů v zápase od Jose Manuela Morena proti Ekvádoru v roce 1942. Mezitím překonal 84 branek maďarského skvělého Ference Puskase a stal se čtvrtým nejlepším střelcem v utkání. Argentina dres pro národní tým v mužské kopané. O čtrnáct minut později, jeho čtvrtý zápas znamenal, že překonal legendárního Maďara a nyní tuto pozici drží beze zbytku, pouze za Malajsijcem Mokhtarem Daharim (89), Íráncem Ali Daei (109) a Portugalcem Cristianem Ronaldem (117).

Messi zůstává od lídra Cristiana Ronalda, který se posunul na 117 díky double při výhře Portugalska 4:0 v Lize národů nad Švýcarskem. Bývalý anglický útočník Gary Lineker vzdal hold Messimu tryskajícím tweetem. "Mimořádný Lionel Messi dnes vstřelil všech 5 gólů Argentiny." napsal Lineker. Loni pomohl Argentině vyhrát Copa América v modrobílém fotbalové dresy komplety ke svému prvnímu velkému titulu s národním týmem. Messi si teď může přes léto odpočinout, ale pokud má tento výkon něco dokázat, zdaleka tím nekončí.