Fanoušci odstraní pamětní desku Thibauta Courtoise v Atléticu Madrid

Pamětní deska Thibauta Courtoise na Wanda Metropolitano Atlética Madrid byla odstraněna fanoušky, kteří se ohradili z jeho komentářů o klubu. Brankář Realu Madrid se předvedl jako nejlepší hráč se zeleným fotbalové dresy komplety, aby svými zákroky ve finále proti Liverpoolu dovedl Los Blancos ke slávě Ligy mistrů. V letech 2011 až 2014 strávil tři sezóny na hostování v Atléticu, vyhrál LaLigu, ale prohrál finále Ligy mistrů s konkurenčním Realem Madrid, ke kterému se později připojil v roce 2018. Před přestupem do Realu z Chelsea měl Courtois plaketu umístěnou na Wanda Metropolitano v rámci klubové ‚procházky legend‘.

Během svého tříletého působení se objevil ve 154 zápasech, kde vyhrál titul LaLiga, jednu Evropskou ligu a Copa del Rey spolu se Superpohárem UEFA. Vyšších úspěchů ale dosáhl v Real Madrid dres. Před výhrou 1:0 v Paříži Courtois citoval rodokmen Realu v soutěži a jejich rekord ve finále, aby naznačil, že je nyní na „správné straně“ historie. Proto se příznivci Atlética zlobili, když odkazoval na jejich porážku s Realem Madrid ve finále Ligy mistrů v roce 2014. Courtois je jedním z hráčů považovaných za legendy v Atléticu, které umísťuje plaketu pro každého hráče, který dosáhne 100 zápasů v červenobílém fotbalové dresy komplety.

Zbývá zjistit, kdo pamětní desku odstranil, ale prezident Atlética Enrique Cerezo možná nechtěně povzbudil. "Na dobré straně historie, jsme to také my, kdo s vámi plakal v Lisabonu," řekl Jose Luis Martinez-Almeida. "Vezměte krumpáč a lopatu a jděte a odstraňte to," řekl novinářům. Jen o několik hodin později to příznivci udělali a po sociálních sítích kolovaly obrázky odstraněného plaku i údajné nyní prázdné dlaždice, ze které pochází. Poté, co Courtois na Twitteru sdílel fotku v Real Madrid dres pózující s trofejí Ligy mistrů, nasypal sůl do ran věrným z Atlética v příspěvku na sociální síti.