Manchester City vyhrál titul EPL v bláznivém comebackovém vítězství

Hostitel věděl, že výhra v poslední den sezóny zaručí titul, a přestože prohrávala 2:0, vstřelila tři góly během pěti minut ve druhém poločase a poslala Etihad Stadium do deliria. V tom divokém, euforickém okamžiku Manchester City znovu pocítil ten pocit, který znal, ten, který je ukrytý v třpytivé soše na náměstí před stadionem Etihad. Fanoušci v fotbalové dresy komplety viděli, jak se City znovu zvedlo z podlahy a předvedlo další pozdní comeback, aby porazilo Aston Villu 3:2 a zajistilo si titul v Premier League. Zbývalo pouhých 14 minut, náhradník Ilkay Gundogan stáhl jeden zpět, Rodri vyrovnal a poté Gundogan získal vítěze v bláznivé pětiminutové kouzlu.

"Byl to neuvěřitelný zápas," řekl Gündoğan. "Ale museli jsme dělat jednoduché věci a rychle vstřelit dva góly a pak mít 10 minut na vstřelení třetího, to nám dalo správný impuls." Bude si ho pamatovat v jeho Manchester City fotbalové dresy. City potřebovalo ty tři body, když Liverpool porazil Wolverhampton Wanderers – se šéfem City Guardiolou přemoženým dojetím a zhrouceným v slzách při závěrečném hvizdu. A City dokončilo comeback, který překonal všechny tyto výhrady a připomněl nám všem, že fotbal přes všechny své problémy a politické podtexty vždy bude podivuhodná hra. Zobrazení Sergia Agüera s obnaženým torzem a fotbalové dresy komplety kroutícím se kolem hlavy, odhalené na začátku tohoto měsíce, pochází pouze z 10 let, ale už má nádech ne tak historie, jako folklóru.

Liverpool, který po celou sezónu bojoval se City zuby nehty. Jeho nedělní vítězství proti Wolves se nakonec ukázalo jako akademické. Přes všechen ten krásný, hypnotický fotbal, který Guardiolův tým v této sezóně hrál, City, stín sebe sama po tři čtvrtiny zápasu, poskytlo důkaz jejich odolnosti, když to nejvíc potřebovali. Nikdo si nemyslel, že Gundogan bude hrdina v jeho Manchester City fotbalové dresy. Absolutně nikdo. Guardiola ano. "Přišel a změnil celou hru," řekl záložník City Phil Foden. "Vždy ví, kde bude míč v boxu a kolem něj." Je to tak chytrý hráč."