Krásný volej Marcose Alonsa přinesl Chelsea remízu 1:1 s Leicesterem

Pěkný volej Marcose Alonsa přinesl Chelsea remízu 1:1 s Leicesterem a zajistil si třetí místo v Premier League ve všem kromě matematiky. Význam je dvojí – bod zajišťuje, kromě masivního gólového švihu, třetí místo ve fotbalové Premier League a Champions League v příští sezóně. James Maddison poskytl Foxes brzké vedení, které bylo zrušeno zásahem Marcose Alonsa v půlhodině. Hráč v fotbalové dresy komplety s číslem 3 vše zachránil. Vzhledem k tomu, že v této sezóně zbývalo jen málo co hrát, kromě hrdosti a jedné pozice v tabulce, Blues udělali minimum požadované v představení, které bylo místy až bolestně chodecké a většinou postrádalo špičku.

Ale vítězství, které je zde opustilo, hodně vděčilo schopnosti Marcose Alonsa spojit brilantní a bezmozkové. Zatímco vzduch na Stamford Bridge působil dojmem hry, která se nepočítala, Thomas Tuchel není trenér, který by od svých hráčů v Chelsea fotbalové dresy neočekával to nejlepší. V obraně jsou mezery, jeho útok je stále k vzteku a panuje obava, že se nic nemůže pohnout, dokud konsorcium Todda Boehlyho konečně nezahájí konec éry Romana Abramoviče. Nastupující nový majitel byl opět na Stamford Bridge, ale ze zápasů, o kterých se ví, že se zúčastnil, americký magnát ještě neviděl vyhrát Chelsea osobně.

Chelsea měla hodně držení míče, ale velmi malý výkon, protože se snažila prosadit jakýkoli druh nájezdů proti dobře vycvičenému Leicesteru City. Maddison ve svém fotbalové dresy komplety málokdy potřebuje pozvánku ke střelbě, natož aby mu obránce podržel otevřené dveře. Jenže domácí vrátili úder typicky oportunistickým volejem Marcose Alonsa pouhých deset minut před přestávkou. Chelsea stále přicházela – Schmeichel zachránil před Antoniem Rudigerem, který pak flirtoval s červenou kartou a letěl na dvě nohy, aby zablokoval odklizení od Wesleyho Fofana. Všichni hráči v Chelsea fotbalové dresy se nakonec vzdali. Leicester, který se pohyboval ve středu tabulky, vydržel. Chelsea se mohla dívat jen do budoucnosti.